- Polskie Linie Lotnicze LOT zostały partnerem tytularnym tegorocznej edycji Kina Letniego, organizowanego przez Kinotekę.
- Inauguracja największego kina plenerowego w Polsce – LOT Kino Letnie będzie miała miejsce 1 czerwca 2024, a seanse filmowe zaplanowano 3 razy w tygodniu aż do 7 września.
- Organizatorzy zapewnili dla uczestników kina wiele ciekawych atrakcji. Nie zabraknie także niespodzianek przygotowanych przez narodowego przewoźnika.
- Partnerstwo w wydarzeniu jest kolejną inicjatywą Polskich Linii Lotniczych LOT w kontekście wspierania i promocji kultury.
LOT Kino Letnie: W stronę zachodzącego słońca
Polskie Linie Lotnicze LOT w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu współpracują z wieloma instytucjami kultury oraz wspierają wiele wydarzeń kulturalnych. Jest to wynik konsekwentnej, długofalowej strategii zaangażowania społecznego PLL LOT, ponieważ jako marka polska, ale o zasięgu globalnym, jest naturalnym promotorem Polski, kultury i dziedzictwa narodowego. Tegoroczne partnerstwo z Kinoteką przy organizacji Kina Letniego to nie tylko promocja klasyków filmowych, ale także inspiracja do odkrywania kolejnych punktów na mapie świata. Cieszymy się, że możemy być częścią tej inicjatywy i wzbogacić doświadczenia wszystkich uczestników. Serdecznie zapraszamy na letnie, wieczorne pokazy w ramach LOT Kino Letnie, a także na pokłady PLL LOT.
Ewa Lampart, Dyrektor Marketingu i Komunikacji Korporacyjnej PLL LOT.
Kultura pod skrzydłami
Polskie Linie Lotnicze LOT to nowoczesny przewoźnik łączący Europę Środkową i Wschodnią ze światem. W ofercie LOT-u są bezpośrednie rejsy dalekodystansowe do portów w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Indiach, Japonii i Korei Południowej. Polski przewoźnik konsekwentnie zwiększa częstotliwość i poprawia ofertę na tych kierunkach, wzmacniając tym samym swoją pozycję na rynku Europy Środkowo-Wschodniej. Połączenia dalekiego zasięgu obsługuje Boeingami 787 Dreamliner, jednymi z najnowocześniejszych szerokokadłubowych samolotów świata. Obecny na niebie od 1929 roku, polski przewoźnik jest 12 najstarszą linią lotniczą na świecie, będąc jedną z najbardziej międzynarodowych i rozpoznawalnych polskich marek.
Kinoteka Sp. z o.o. wyrosła z tradycji trzech kin – dwóch (Młoda Gwardia oraz Przyjaźń), które otwarte zostały w 1955 roku wraz z Pałacem Kultury i Nauki oraz absolutnie wyjątkowego – Kina Dobrych Filmów „Wiedza”, utworzonego w 1960 roku. Kinoteka w dzisiejszym kształcie funkcjonuje od 2001 roku. Znajduje się w niej 8 sal kinowych różnej wielkości mieszczących od 48 do 294 miejsc (łącznie może zasiąść w nich 1410 osób), przestronne aule i hole, kawiarnia oraz bar kinowy. Socrealistyczny styl budynku PKiN, charakterystyczny wystrój sal kinowych łączących w sobie tradycję powojennej Warszawy z nowoczesnością to wyróżniki Kinoteki. Współczesny repertuar obejmuje zarówno produkcje komercyjne, jak i kino niezależne, studyjne i off-owe. Kinoteka jest głównym centrum/kinem dla wielu najważniejszych festiwali filmowych, m.in., festiwalu filmów dokumentalnych Millenium Docs Against Gravity, Festiwalu Młode Horyzonty, Azjatyckiego Festiwalu Filmowego Pięć Smaków, MFF WATCH DOCS. Prawa człowieka w filmie, czy Warszawskiego Festiwalu Filmów Koreańskich.